Artėjant vasarai ir kylant temperatūrai, šilumos siurblys dirba vis intensyviau, kad vėsintų namus. Tačiau stiprus karštis gali pertempti sistemą, padidinti energijos suvartojimą, išauginti elektros sąskaitas ir netgi sukelti pažeidimų.
Suprasdami, kaip lauko temperatūra veikia šilumos siurblį, ir pasitelkdami kelias paprastas priemones, galite efektyviau vėsinti namus, sumažinti energijos sąnaudas bei prailginti įrenginio tarnavimo laiką.
Kaip didelis karštis mažina šilumos siurblio efektyvumą
Vasarą šilumos siurbliai pašalina šilumą iš vidaus ir perkelia ją į lauką. Kai oro temperatūra lauke tampa ypač aukšta, sistema susiduria su tam tikrais sunkumais.
Sumažėjęs efektyvumas ir augančios sąskaitos
Kai lauke itin karšta, šilumos siurbliui tenka dirbti intensyviau, nes skirtumas tarp vidaus ir lauko temperatūrų sumažėja. Dėl to tampa sunkiau efektyviai perkelti šilumą į lauką. Sistema veikia ilgiau, sunaudoja daugiau energijos ir sunkiau palaiko norimą vėsą. Ilgalaikio veikimo metu elektros sąnaudos pastebimai išauga, ypač ilgai trunkančių karščio bangų metu.
Kompresoriaus apkrova ir nusidėvėjimas
Pakilus lauko temperatūrai, kompresoriui – komponentui, kuris cirkuliuoja šaltnešį – tenka didesnis krūvis. Ilgainiui tai didina mechaninį nusidėvėjimą, gali sutrumpinti įrenginio eksploatacijos laiką ar net sukelti rimtus gedimus, kurių taisymas brangus arba reikalaujantis visiškos sistemos keitimo.
Šaltnešio slėgio disbalansas
Šilumos siurbliai naudoja šaltnešį šilumos perdavimui. Kai lauko temperatūra per aukšta, šaltnešio slėgis gali viršyti leistinas ribas. Dėl šio disbalanso sistema veikia neefektyviai ir netgi gali sugesti. Techninės priežiūros metu specialistas gali įvertinti šaltnešio lygį ir užtikrinti, kad viskas veiktų sklandžiai.
Dažnas įjungimas ir išjungimas
Esant itin aukštai temperatūrai, šilumos siurblys gali pradėti dažnai įsijunginėti ir išsijunginėti – tai vadinama trumpais ciklais. Toks veikimo būdas mažina efektyvumą, švaisto energiją ir spartina sistemos dėvėjimąsi. Nuolatinis įjungimo ir išjungimo ciklas neigiamai veikia įrenginio tarnavimo trukmę.
Kaip pagerinti šilumos siurblio efektyvumą karštu oru
Laimei, yra daugybė praktiškų būdų, kaip užtikrinti, kad šilumos siurblys dirbtų efektyviai net ir esant ekstremaliam karščiui. Šios strategijos padės sumažinti energijos naudojimą ir pagerinti bendrą įrenginio veikimą.
Užtikrinkite tinkamą oro srautą
Kad šilumos siurblys veiktų efektyviai, būtina gera oro cirkuliacija. Aplink išorinį bloką neturi būti šiukšlių, lapų, žemių ar augalų. Apkirpkite krūmus ir šakas aplink įrenginį, kad niekas netrukdytų orui laisvai cirkuliuoti ir šilumai pasišalinti.
Naudokite išmanųjį termostatą
Programuojamas arba išmanusis termostatas padeda optimizuoti vėsinimo ciklus pagal paros temperatūros pokyčius. Nustatę temperatūrą aukštesnę tuo metu, kai jūsų nėra namuose, sumažinsite sistemos apkrovą. Be to, daugelis išmaniųjų termostatų leidžia nuotoliniu būdu reguliuoti temperatūrą, todėl galite taupyti energiją nesumažindami komforto.
Valykite arba keiskite filtrus
Reguliariai keisdami oro filtrus pagerinsite oro srautą ir neleisite kauptis dulkėms bei nešvarumams, kurie trikdo veikimą. Rekomenduojama filtrus keisti kas 1-3 mėnesius, o jei namuose yra gyvūnų ar alergijų – dar dažniau.
Pagerinkite namo izoliaciją
Gera izoliacija labai padeda išlaikyti vėsią temperatūrą namuose. Tinkamai izoliuotos sienos, lubos ir langai padeda sulaikyti šaltį viduje ir neįleisti karščio iš lauko. Užsandarinkite plyšius aplink langus ir duris, kad dar labiau sumažintumėte šilumos patekimą į vidų.
Koreguokite termostato nustatymus
Nustatę termostatą šiek tiek aukščiau nei įprasta, galite ženkliai sumažinti energijos sąnaudas, neprarandant komforto. Nedidelis temperatūros pakėlimas gali turėti didelį poveikį sąskaitoms.