Krepšelis

Nemokamas pristatymas nuo 200 € ⚡ 

Kombinuoto boilerio pajungimas

Kombinuoto boilerio pajungimas

Šildymo boileris ir vandens šildytuvas, taip pat žinomas kaip kombinuotas boileris, yra šildymo sistema, kuri tiekia šilumą ir karštą vandenį mažiems ir vidutinio dydžio namams. Šis įrenginys sujungia boilerio ir karšto vandens šildytuvo funkcijas, siekiant sutaupyti vietos ir padidinti efektyvumą.

Kombinuotų boilerių veikimo principai

Kombinuoti boileriai tampa vis populiaresni dėl savo efektyvumo ir vietą taupančio dizaino. Šie įrenginiai pašalina atskirų šildymo ir karšto vandens sistemų poreikį, sujungdami visas mechanines funkcijas į vieną įrenginį.

Kombinuotas boileris naudoja šilumokaitį, kad šildytų vandenį tiek namų šildymui, tiek karšto vandens tiekimui. Kai atsukate karšto vandens čiaupą, boileris aptinka vandens tekėjimą ir greitai jį pašildo, kai jis praeina per įrenginį. Namų šildymui boileris cirkuliuoja karštą vandenį per esamus radiatorius arba grindjuostes.

Kombinuotų boilerių privalumai

Kombinuoti boileriai turi daug privalumų, palyginti su tradicinėmis šildymo sistemomis, įskaitant dviejų sistemų sujungimą į vieną, kas taupo vietą jūsų namuose. Šie įrenginiai šildo vandenį tik tada, kai to reikia, taip sumažindami energijos švaistymą. Taip pat gaunate neribotą karšto vandens tiekimą be rezervuaro. Be to, dėl mažesnio komponentų skaičiaus kombinuoti boileriai dažniausiai yra lengviau prižiūrimi nei atskiros sistemos.

Pasiruošimas montavimui

Prieš montuojant kombinuotą boilerį reikia tinkamai paruošti vietą ir surinkti visus reikalingus įrankius.

Vietos pasirinkimas

Pasirinkite tinkamą vietą kombinuotam boileriui, atsižvelgdami į esamų dujų ir vandens linijų artumą. Taip pat svarbu užtikrinti tinkamą ventiliaciją ir lengvą prieigą prie įrenginio techninės priežiūros darbams. Svarbiausia – užtikrinti saugų atstumą nuo langų ir kitų angų ventiliacijos tikslams.

Medžiagų ir įrankių surinkimas

Prieš pradedant montavimo darbus, reikia surinkti šiuos reikmenis:

  • Kombinuotą boilerį
  • Montavimo laikiklius ir tvirtinimo detales
  • PVC vamzdžius ventiliacijai
  • Dujų ir vandens vamzdžius
  • Elektros laidus ir kanalus
  • Fanerą montavimui (jei reikalinga)
  • Įvairius rankinius ir elektrinius įrankius

Kombinuoto boilerio montavimo procesas

Kombinuoto boilerio montavimas yra sudėtingas darbas, reikalaujantis techninių žinių. Nors vaizdo įraše demonstruojamas šis procesas, darbą turėtų atlikti licencijuotas specialistas dėl saugumo ir atitikimo teisės aktams.

boilerio montavimas

  1. Pritvirtinkite faneros plokštę prie sienos, kur bus montuojamas boileris.
  2. Prikabinkite montavimo laikiklius prie faneros plokštės.
  3. Atsargiai pakelkite ir užkabinkite boilerį ant laikiklių.

Ventiliacijos montavimas

Teisingas ventiliacijos įrengimas yra svarbus kombinuoto boilerio saugumui ir tinkamam veikimui:

  1. Gręžkite du 4 colių skersmens angas išorinėje sienoje išmetimo ir oro įsiurbimo vamzdžiams.
  2. Įdiekite PVC vamzdžius išmetimui ir oro įsiurbimui.
  3. Patikrinkite, ar išlaikomas tinkamas atstumas nuo langų ir kitų angų, kad būtų užtikrinta sauga.

Vandentiekio ir dujų linijų prijungimas

Kai boileris sumontuotas ir ventiliacija įrengta, pereikite prie vandentiekio ir dujų linijų prijungimo:

  1. Prijunkite naujas dujų, elektros ir vandens linijas prie boilerio vietos.
  2. Prijunkite karšto ir šalto vandens linijas prie kombinuoto boilerio.
  3. Įrengkite tinkamo dydžio dujų linijos jungtį.
  4. Montuokite kondensato nutekėjimo liniją ir kalkakmenio neutralizatorių rūgštingumui mažinti.

Elektros jungtys

Paskutinis montavimo proceso žingsnis – elektros jungčių įrengimas:

  1. Įdiekite elektros grandinę boileriui.
  2. Prijunkite boilerį prie namų elektros sistemos, laikydamiesi visų vietos reglamentų.
  3. Įdiekite ir prijunkite lauko temperatūros jutiklį.

Kombinuoto boilerio pajungimas virtuvėje

Sistemos testavimas ir kombinuoto šildymo boilerio aktyvavimas

Po montavimo būtina atlikti sistemos testavimą prieš pradėdant jos įprastą naudojimą.

Pradinis paleidimas

Įjunkite vandens tiekimą ir patikrinkite, ar nėra nuotėkių visose jungtyse. Įjunkite dujų tiekimą ir patikrinkite, ar nėra dujų nuotėkių. Įjunkite boilerį ir stebėkite jo pradinio paleidimo seką.

Našumo patikrinimai

Kai sistema pradeda veikti, patikrinkite, ar visose čiaupuose tiekiamas karštas vanduo, ir, jei reikia, išbandykite šildymo funkciją, reguliuodami termostatą. Užtikrinkite, kad ventiliacijos sistema tinkamai veikia, patikrinę, ar nėra neįprastų garsų ar kvapų.

boilerio saugumo ir efektyvumo gerinimas

Be montavimo, svarbu atkreipti dėmesį į ilgalaikes saugumo ir efektyvumo priemones, įskaitant ventiliacijos užtikrinimą ir kombinuoto boilerio atnaujinimus.

Ventiliacijos saugumo užtikrinimas

Saugiam boilerio veikimui būtinos tinkamos ventiliacijos strategijos. Ventiliacijos tinklelių montavimas gali užkirsti kelią šiukšlių sukeltoms užtvaroms. Reguliariai tikrinkite PVC ventiliacijos vamzdžių padėtį ir sandarumą, kad išvengtumėte nuotėkių ir pažeidimų.

boilerio efektyvumo didinimas

Programuojamų termostatų ir lauko temperatūros jutiklių naudojimas gali padėti optimizuoti boilerio našumą. Šie prietaisai reguliuoja šilumą pagal išorines sąlygas ištisus metus. Reguliarus šilumokaičio plovimas padeda išvengti nuosėdų kaupimosi ir užtikrina gerą šilumos perdavimą. Kai kuriais atvejais kombinuotą sistemą galima naudoti kartu su šilumos siurblio vandens šildytuvu.

Priežiūra ir eksploatacija

Norint užtikrinti ilgalaikį kombinuoto boilerio efektyvumą, būtina reguliariai atlikti priežiūros darbus ir naudotis profesionalių meistrų paslaugomis.

Reguliari patikra

Net ir su patikima sistema reguliari priežiūra padeda užtikrinti jos ilgaamžiškumą ir našumą. Nekreipkite dėmesio į smulkias problemas, nes jų ankstyvas nustatymas gali užkirsti kelią rimtesniems gedimams. Kas kelis mėnesius tikrinkite ventiliacijos vamzdžius, kad juose nebūtų užtvarų ar pažeidimų. Stebėkite boilerio vandens slėgį, kad jis būtų rekomenduojamuose lygiuose.

Profesionali priežiūra

Nors reguliarios savarankiškos patikros yra naudingos, kasmetinis profesionalus aptarnavimas yra ne mažiau svarbus. Specialistai gali išvalyti ir patikrinti vidines dalis, sureguliuoti dujų slėgį ir įvertinti visos sistemos efektyvumą. Jie taip pat gali patikrinti, ar visos saugos valdymo sistemos veikia tinkamai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *